גאוני כמה שזה פשוט: לכרמל שאמה הכהן (ראש עיריית ר"ג) יש את עמוד הפייסבוק המוניציפאלי הכי טוב בארץ

<<<< דמיינו שיש כאן אמוג'י, אין לי אפשרות באתר>>>>

סתיו זיו , 4.6.2019  

כל פעם מפתיע אותי כמה זה פשוט להרים דברים כל כך מהר בסושיאל, עם קצת מאמץ, חשיבה מקורית, אסטרטגיה, ו-, ובכן, אהבת אדם, הקשבה ובגדול – פשוט למלא את המנדט שקיבלת מהציבור ולא להיות דוש.
 
עמוד הפייסבוק של כרמל שאמה הכהן הוא שילוב מזהיר של פשטות, עבודה קשה והבנה מעולה של העידן בו אני חיים – עידן בו ניהול עמוד פייסבוק מצריך דו-שיח יומיומי עם הגולשים כך שירגישו שהם חלק מהדבר, ומצד שני גם אמירות חד משמעיות ודרך שלא זזים ממנה מילימטר. ואיזה כיף שהוא בצד של הטובים. הנה מה שהוא עושה כל כך נכון, אימוג'י מחייך ומתחילים.

**חשוב להגיד שהעמוד מנוהל על ידי אנשי מקצוע, אז ד"ש לסוסנקו וציפריס, וכן, אני אבוא לבקר בקרוב, תודה** 


1. ראש העיר שלכם בקצה האצבעות - מכירים את התחושה שיש לכם בעיה מוניציפאלית ואתם פשוט מוותרים מראש על הניסיון לטלפן לכל המוקדים והנציגים כי אתם יודעים שזה יגרום לכם לרצות למות מבפנים? כרמל שאמה הכהן מבטל את ההרגשה הזאת בקלות - הוא משתף את הציבור ונותן את התחושה שבכל בעיה שלא נפתרת, הוא שם, והוא יענה באופן אישי (ומה זה משנה אם לא הוא יענה באמת, אלא אנשים שתפקידם לענות, העיקר התחושה). הוא נותן את הטלפון האישי שלו (לכאורה), והוא מעלה סקרים ומבקש מהציבור להשתתף. אני מניחה שהרבה פעמים התוכניות כבר נקבעות מראש, אבל אם אפשר לשאול את התושבים ולתת להם תחושה שהם שותפים לתהליך - למה לא בעצם? זה נגיש, זה עכשווי וזה ממש טוב לאינג'ייגמנט.  
 

                                 תודה מתוקי.

 


2. "הנדסה גנטית" - הידעתם? בסוף רמת גן יש מקום מיוחד, ושלושים מכונות יום ולילה עובדות ושבעים פועלים מכינים אמוג'יז בכל הצורות.

תאהבו את זה יותר, תאהבו את זה פחות, זה עובד. אמוג'יז בפוסט מגדילים את החשיפה שלו, הם בולטים ומושכים את העין. יותר מזה - הם זכירים, תורידו את השם של כרמל שאמה הכהן מהפוסטים, ומי שקצת עוקב יידע לזהות מיד שזה הוא. זה שלו, וזה עובד. נכון,  היה קצת מוזר לראות אמוג'יז בפוסט שמתאבל על תושב העיר שנהרג בתאונת עבודה באתר בנייה, אבל האמת שאחרי שמתרגלים, זה יושב טוב ואף ממכר. 

טוב, פה אתה כבר מגזים חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח 


3. מסרים מכילים ואוניברסליים - כמה פשוט לשים את הלב שלך במקום. כרמל שאמה הכהן מבטא בעמוד מסרים מכילים של אהבת אדם, שיוויון בין גברים ונשים, אימוץ בעלי חיים, דאגה לסביבה ולטבע, הכלה של מיעוטים, ומה אני אגיד לכם, תעשו סיבוב בעמוד שלו וזה ממש נראה לרגע שיש תקווה לאנושות. אני רוצה להאמין שהוא באמת מאמין במסרים האלה וזה לא רק פופוליזם, ומרגע שכך, למה לא לצעוק אותם בקול רם. 


 

 


4. הומור ופשטות - העמוד של כרמל שאמה הכהן חף ממגפת הקומוניקטים והטקסטים הארוכים והמטרחנים שאפשר לראות לפעמים בעמודי פייסבוק של עיריות. ל"ג בעומר שרבי לאללה, מסוכן ונציב הכבאות אוסר על הדלקת מדורות? יש בריכות במקום מדורות? פוסט אחד עם גרפיקה נהירה יסביר את העניין, בפוסט הבא נותנים משפט אחד, זורקים ילדים לבריכה, מצלמים, ועכשיו אנחנו כבר נהנים עם קריאייטיב ברור וחד שמצטלם מעולה.

 


6. הבורר - כרמל שאמה כהן בורר ל**דיגיטל**  - פלובר אמר ''יום גדול הוא יום בו מחקתי שתי פסקאות". תחשבו על יום טיפוסי של עירייה גדולה: כמה החלטות. כמה מכרזים. כמה ועדות. כמה אירועים. כמה מחלקות. כל מי שעובד עם גוף מוניציפאלי מכיר את זה - כמות העדכונים והחדשות היא אינסופית ומאיימת להתפקע בכל רגע. אז מה מעלים לעמוד? ויותר חשוב מזה - מה לא? והתשובה היא  כנראה - מה שנכון דיגיטלית. תעברו על העמוד של כרמל שאמה הכהן ותראו כמה רזה הוא מבחינת היקף העיסוק שלו בנושאים שמרכיבים עיר. אי אפשר לעדכן על הכל, זה ישעמם ולא יהיה רלוונטי. הבחירה של כרמל היא 90% בנושאים שמעצבנים, שכואבים בכיס, שמעסיקים את האזרח ביום יום. כרמל שאמה הוא חכם, הוא ממזר, הוא יודע מה כואב לתושבים שלו, הוא יודע שהתושבים שלו מקבלים את הכאפה שלהם ממש בזה הרגע, והוא כאן כדי ללטף ולהרגיע עם פוסט בפייסבוק, ואתם יודעים מה? אני מאמינה לו. 


גילוי נאות - הכותבת אינה תושבת רמת גן אם כי בתחילת המילניום אכלתי ב''סמי ובניו'' את אחת הפיתות הטעימות, ומאז שומרת חיבה מסויימת לעיר